backstage_MG_1971-1.jpg

Skupinový KURZ 

Trvanie: 2 dni 

Cena: 350 eur (100 eur záloha, zvyšok 14 dni pred konaním kurzu)

Obmedzenie: minimálny vek 18 rokov (ak máš menej ako 18 a máš vážny záujem, napíš mi)

obsadenosť: 4/10

Skupinový kurz je vytvorený pre malú skupinu ľudí (max 10 participantov), ktorí zdieľajú rovnakú vášeň, a to fotografovanie zvieratok. Kurz sa skladá z troch častí - teoretickej časti, praktickej časti a zo samotnej úpravy fotografií. 

Termíny kurzov
5. - 6.NOVEMBER 2022
Bratislava

Pre koho je daný kurz určený?

Kurz je určený pre všetkých, či už pre začiatočníkov, ktorí by radi posunuli svoju tvorbu na vyššiu úroveň. Ale aj pre pokročilejších fotografov, ktorí sa chcú zdokonaliť vo svojej tvorbe a obohatiť sa o nové informácie, ktoré môžu neskôr využiť v prehĺbení svojho vlastného štýlu.

šranecké_vres_1.png

Prvý deň

 • Začneme s teoretickou časťou, kde si vysvetlíme základné nastavenia fotoaparátu. A kedy a prečo určité nastavenia používame.

 • Povieme si ako sa na fotenie pripraviť a ako správne narábať so psími modelmi.

 • K dispozícii bude viacero vycvičených psích modelov, rôznej veľkosti a farby.

 • Ukážeme si ako vybrať zaujímavé prostredie a ako ho využiť k vytvoreniu jedinečnej fotografie.

 • Rovnako si ukážeme ako správne narábať so svetelnými podmienkami. ​

 • Vyskúšame si fotenie statických psích portrétov ale aj fotografovanie psov v pohybe.

​​

Ako daný kurz prebieha?

Kurz je rozdelený na dva dni. Prvý deň sa venujeme teórii a samotnému foteniu a druhý deň je zameraný na upravú nafotených fotografií z predošlého dňa. Zároveň ​​​vám ukážem ako ďalej s upravenými fotografiami postupovať. Ako ich správne nahrať na socialne siete a ako podporiť úspešnosť ich vzhliadnutia.

Nemusíte sa ničoho báť :). Kurz prebieha v priateľskej atmosfére a všeobecne platí: "Kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie".  Preto budem len a len rada keď budete proaktívni a budete ma zasypávať otázkami. 

41799597_488935294957577_688557685466569

Druhý deň

IMG_20190323_174043.jpg
 • Prejdeme si základné funkcie programu Adobe Lightroom Classic - ako nahrať a vybrať najlepšie fotografie.

 • Ukážem vám celý proces mojej úpravy fotografií v Adobe Photoshop.

 • Povieme si ako zefektívniť prácu vďaka požitiu klávesových skratiek.

 • Prejdeme si krok po kroku samotnú úpravu fotografií od odstránenia neželaných objektov z fotografie, zemenenia farieb, zvýraznenia očí až po vytvorenie požadovanej atmosféry za pomoci rôznych masiek, filtrov a vinetácie.

 • Ukážeme si ako exportovať fotografie na web, socialne siete a na tlač.

 • A povieme si ako na Instagram, Facebook a sebaprezentáciu.

Ako sa na kurz pripraviť?

 • Treba vlastniť fotoaparát, či už zrkadlovku alebo modernú bezzrkadlovku :). 

 • Na praktickú časť kurzu treba prísť s plne nabitou baterkou vo foťáku a radšej s väčším množstvom pamäťových kariet.​

 • Nutnosť vlastniť notebook a mať nainštalovanú najnovšiu verziu Adobe Lightroom Classica Adobe Photoshop (aspoň trial verziu). ​​

Čo si z kurzu odnesiete?

Okrem množstva nových informácií a zážitkov, získate:

 • prístup do uzavretej facebookovej skupiny určenej len pre participantov kurzu

 • online individuálnu konzultáciu po dobu 3 mesiacov po absolvovaní kurzu

 • poznámky z oboch dní tvrania kurzu

 • certifikát o absolvovaní kurzu  

V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhaj kontaktovať.

Pozrite si krátke video z minulorčného letného skupinového kurzu :) 

"

ČO hovoria absolventi 

Ďakujem za skvelý skupinový workshop. Kurz ma veľmi posunul najmä po stránke úpravy fotografií vo photoshope. Avšak naučila som sa ako pracovať so psím modelom a jeho páničkom, na čo si dávať pozor, ako si psíka pekne naštylizovať a vybrať vhodné miesto 😊 Veronika má veľmi milý prístup a trpezlivo vysvetlí čo treba ♥️ užijete si kopec zábavy a spoznáte skvelých nových ľudí a aj psíkov 😻!

"

"

Veronika Blažeková

instagram

Veronika, ďakujem za množstvo získaných informacií, krásne lokality, milý a otvorený prístup, skvelých modelov! Dobre to robíš, čo robíš . Či už fotky, alebo kurzy .

"

"

Zuzana Gerčáková 

instagram

Veronika je užasná osoba, mala som šancu byt na jej kurze fotenia a neľutujem to poradila vysvetlila stále s ochotou, veľmi veľa mi kurz dal a určite ju veľmi odporúčam!

"

Karin Hahnová

instagram

Veronika ďakujem za maximálnu trpezlivosť pri vysvetlovaní všetkého, hlavne mne, ako neznalcovi PS. Veľmi milý prístup – bol to kurz ktorý môžem iba odporučiť. Mala som obavy, ako tú praktickú časť zvládnem, keďže PS neovládam, ale veci boli jednoducho, zrozumiteľne vysvetlené, takže som domov odchádzala s radosťou ako idem toto všetko vyskúšať aj na ďalších fotkách.

"

"

Jana Pechancová

Aj ja by som chcela poďakovať Veronike, že som mohla byť súčasťou tohto kurzu. Bol to síce náročný a informáciami nadupaný víkend

(pre mňa aj vystúpenie z komfortnej zóny), ale zároveň super skúsenosť fotiť v spoločnosti tak milých ľudí :) A klobúk dole aj pred psími modelmi a ich majiteľmi.

"

"

Michaela Slobodová

Taktiež pripájam veľkú vďaku Veronike za tento kurz. Prinieslo mi to ďaľšie nové pohľady, inšpirácie a nápady vo svete fotografie. Všetci labkáči boli nádherní, perfektne poslúchali a myslím že všetkým sa nám podarilo ich krásne nafotiť. 

"

"

Karolína Basová

Veronike ďakujem za možnosť zúčastniť sa. Workshop bol skvelý a veľmi veľa som sa naučila. Najmä čo sa týka postprocesu to bolo veľmi prínosne, lebo s Photoshopom som zatiaľ robila len veľmi málo. Dúfam, že to budem vedieť využiť aj v praxi :)

"

"

Viera Teplická

"

Veronika je užasná osoba, mala som šancu byt na jej kurze fotenia a neľutujem to poradila vysvetlila stále s ochotou, veľmi veľa mi kurz dal a určite ju veľmi odporúčam!

"

Andrea Koppiová

instagram

"